27. maja 2021

Predstavitev projekta glede rekonstrukcije ceste skozi Vavto vas

26.05.2021, je bil v Vavte vasi predstavljen projekt »Rekonstrukcija ceste R2-419/1203 Soteska – Novo mesto od km 5.400 do km 6.100 – skozi naselje Vavta vas«.

S strani predstavnika DRSI Tomaža Willenparta, predstavnika DRI Staneta Stankoviča, projektantov GPI, GOB, župana Dušana Krštinca, podžupanje in občinske uprave je bil občanom podrobneje predstavljen celoten projekt s terminskim planom.

S svojimi pobudami in predlogi so na sami predstavitvi imeli možnost skozi razpravo sodelovati tudi vsi občani, ki so se dogodka udeležili. Lahko pa so oddali pisne predloge in pripombe glede individualnih situacij s terena.

Projektna dokumentacija je na vpogled na sedežu Občine Straža, od danes pa do 10.06.2021.

Predhodno se je župan s sodelavci udeležil sestanka na DRSI, kjer so se poleg že omenjene problematike pogovorili tudi glede rekonstrukcije državne ceste R2-419/203 Soteska – Novo mesto.

Dogovorili so se, da se bodo na odseku od banke v Straži do železniškega prehoda pri Lekarna Straža rekonstrukcijska dela v primeru odkupov zemljišč pričela izvajati že v letošnjem letu.

S strani predstavnikov DRSI je bilo povedano tudi, da imajo v izdelavi projekt rekonstrukcije križišča pri mostu za naselje Loke.

Prav tako je bilo dano zagotovilo, da bodo do konca leta preplastili državno cesto čez naselje Rumanja vas.

Obeti in zagotovila so ugodni, potrebna bo samo še realizacija vsega na sestanku dogovorjenega.

11. maja 2022

Četrto srečanje prostovoljcev iz Občine Straža Občina Straža je 10.05.2022, v Kulturnem domu Straža pripravila četrto srečanje prostovoljcev. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo ...Več »

05. maja 2022

Obveščamo vas, da je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) objavil nov prijavni rok v okviru izbora operacije PRIDOBIVANJE DODATNIH ZNANJ ZA MLADE NA PODROČJU KULTURNIH DEJAVNOSTI V OKVIRU JSKD   Nov prijavni rok se nanaša na: DOPOLNILNA IZOBRAŽEVANJA ZA DELO IN ZAPOSLOVANJE V KULTURI za leto 2022. JSKD nudi ...Več »