15. oktobra 2021

Razigrano otroško popoldne

Včerajšnje popoldne v Športnem parku Breza je bilo resnično tako kot smo ga napovedali -razigrano otroško popoldne. Otroci so aktivno sodelovali na ustvarjalnih delavnicah, ki so jih za njih pripravile strokovne delavke vrtca Krkine lučke. Pridno so zbirali žige, s katerimi so si na koncu prislužili sladko presenečenje. Postregli smo jim s sladkimi palačinkami, ki so jih spekle kuharice OŠ Vavta vas, vročimi hrenovkami ter pečenim kostanjem, za katerega so poskrbeli gasilci PGD Vavta vas.
Za še boljše razpoloženje in dobro voljo pa so s svojim nastopom poskrbele novomeške mažorete ter trio harmonikarjev Andreja Bajuka. Dogodka se je udeležil tudi župan Dušan Krštinc, ki je nagovoril obiskovalce.
Preživeli smo res lepo četrtkovo popoldne.

Ugotovitve inšpekcijskega nadzora nad ravnanjem s komunalnimi odpadki v občini Straža

29. decembra 2021

V Občini Straža so bili nadzori opravljeni na ekoloških otokih večinoma ob individualnih stavbah. Ugotovljeno je bilo, da povzročitelji komunalnih odpadkov ločenih frakcij ne prepuščajo izključno v zabojnikih za ločene frakcije, temveč so ločene frakcije največkrat odložene v zabojnik za mešane komunalne odpadke (preostanek odpadkov). Zaradi razloga neločevanja komunalnih odpadkov ...Več »

Voščilo župana