13. februarja 2020

Sestanek za odkup zemljišča za potrebe vrtca

12.02.2020 je v Kulturnem domu Straža potekal sestanek z lastniki zemljišča parc.št. 1053/5 k.o. Jurka vas za odkup zemljišča za potrebe izgradnje novega 12-oddelčnega vrtca. Pojasnili smo, da Vrtec Krkine lučke pri Osnovni šoli Vavta vas, deluje na štirih lokacijah. Ker se vsako leto soočamo z velikim številom vpisa otrok v program vrtca in so potrebe še večje kot nam to dopuščajo obstoječi prostori smo se odločili za gradnjo novega vrtca v katerem bomo združili vse oddelke. Z novim vrtcem bomo dobili zadostno število oddelkov ter tudi prostore za zaposlene (sejno sobo, kabinete..). Današnji prostori ne ustrezajo normativom in standardom, kot ga določa Pravilnik o normativih in minimalnih tehničnih pogojih za prostor in opremo vrtca zato smo bili primorani iskati ustrezno rešitev. Tudi Osnovna šola Vavta vas, se sooča s pomankanjem prostorov glede na Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole ter bi dodatne potrebne prostore koristila v sedanjem vrtcu. Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole (Uradni list RS, št. 57/07, 65/08, 99/10, 51/14, 64/15, 47/17 in 54/19)

Na sestanku jim je podjetje ACER iz Novega mesta predstavili tudi idejno rešitev izgradnje novega vrtca razložen pa je bil tudi postopek parcelacije.

Z lastniki parcele se bodo v naslednjih dveh tednih opravili tudi individualni razgovori.

Podari – zamenjaj - vzemi

23. septembra 2022

Podari – zamenjaj - vzemi Pripravljamo se na 1. tovrstni dogodek, ki je namenjen vsem, ki vam je doma kaj v napoto, pa se vam to zdi škoda zavreči, vsem, ki ste se doma česa naveličali in bi to zamenjali, vsem, ki nimate dohodkov, da bi si željeno privoščili. Z izmenjavami spodbujamo ...Več »

Evropski teden mobilnosti 2022