04. septembra 2021

Uspešno zaključeni današnji dogodki  v sklopu straške jeseni

Današnja sobota se je pričela  z balinarskim turnirjem za pokal Straže Društva upokojencev Straža, ki se je v dopoldanskem času odvil v športnem parku Breza.

Prav tako so se že zjutraj na kmetiji Vidic zbrali likovni ustvarjalci, ki so pod vodstvom umetnika Kostje Viranta pridno ustvarjali na že 9. likovni in kiparski koloniji. Kasneje so svoje izdelke postavili z otvoritvijo razstave na Vidičevi kmetiji,  na ogled obiskovalcem. Njihove stvaritve si bo moč ogledati  tudi v nedeljo med 9.00 in 16.00 uro na razstavi v Kulturnem domu Straža. Zelo pohvalno pa je, da bo celotni izkupiček od prodaje umetniških slik namenjen društvu Hospic za njihovo delovanje.

Med ustvarjalci je bil tudi kiparski mojster Brane Žunič iz Ribnice, ki je svojo stvaritev – leseno skulpturo, ki jo je poimenoval »Upanje« postavil na zelenici nasproti lokala Zamorček. Kip je zelo lepa poživitev centra Straže.

Do 17. ure  so bile v njegovem domu na ogled tudi bogate lovske trofeje domačina Blaža Dularja. Lovec Blaž se lahko pohvali celo z medvedom, ki ponosno krasi njegovo raznoliko lovsko zbirko.

Ugotovitve inšpekcijskega nadzora nad ravnanjem s komunalnimi odpadki v občini Straža

29. decembra 2021

V Občini Straža so bili nadzori opravljeni na ekoloških otokih večinoma ob individualnih stavbah. Ugotovljeno je bilo, da povzročitelji komunalnih odpadkov ločenih frakcij ne prepuščajo izključno v zabojnikih za ločene frakcije, temveč so ločene frakcije največkrat odložene v zabojnik za mešane komunalne odpadke (preostanek odpadkov). Zaradi razloga neločevanja komunalnih odpadkov ...Več »

Voščilo župana